بنیاد بین المللی

خواجه نصیرالدین طوسی

کمک‌های خیرین دانشگاهی از این پس جزو هزینه‌های قابل قبول مالیاتی محسوب می شود

 از این پس بنیادهای حامیان دانشگاهی از امتیاز مالیاتی مجمع خیرین مدرسه ساز بهره مند می‌شوند.

پیرو بخشنامه وزارت امور اقتصادی و دارایی، کمک های خیرین به توسعه زیرساخت های دانشگاهی جزو هزینه‌های قابل قبول مالیاتی محسوب می شود.

متن کامل این بخشنامه به شرح زیر است:

« پیرو بخشنامه شماره ۹.۹۹.۲۱۰ مورخ ۱۳۹۹.۱.۲۰ به پیوست تصویر اصلاحیه ضوابط اجرایی موضوع ماده ۱۷۲ قانون مالیات‌های مستقیم که به امضای وزرای محترم امور اقتصادی و دارایی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش رسیده است، مبنی بر اینکه عبارت (کلیه وجوه پرداختی با کمک‌های غیرنقدی بلاعوض اشخاص، شرکت‌ها و مؤسسات به بنیادهای حامیان در دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش عالی،‌ پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری که به منظور تعمیر، تجهیز، احداث یا تکمیل بناها و تأسیسات و کلیه امور پژوهشی، فناوری و فرهنگی مؤسسات فوق پرداخت شده و به تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده باشد) به بند ۲ ضوابط اجرایی ماده مذکور اضافه می‌گردد. برای اجرا ارسال می‌شود.

لازم به ذکر است که بنیادهای حامی دانشگاهی، سازمان‌های مردم‌نهاد دارای پروانه فعالیت تشکل مردم‌نهاد از وزارت کشور می‌باشند که به جمع‌آوری و سازماندهی کمک‌های خیرین را در سطح دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی انجام می‌دهند.»

راه های ارتباطی

دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی
تهران، میرداماد غربی، پلاک ۴۷۰
تلفن: ۸۸۸۸۲۹۹۱ کد پستی: ۱۹۶۹۷۶۴۴۹۹

کلیه حقوق و امتیازات این وب سایت متعلق به بنیاد دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی بوده و هر گونه سواستفاده از مطالب این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

ورود